Google SEO Ajansları

SEO Ajansı – SEO Hizmetleri

RIVALDE, sadece dijital reklam ajansı değildir, markanızın dijital pazar da oluşturmak istediği pazarlama stratejisine göre ihtiyacı olan Google Adwords, Facebook, İnstagram ve diğer sosyal medya reklamları ile birlikte içerik ve performans pazarlaması hizmeti sunan, Google SEO Ajansları arasında en çok tercih edilen rekabet ve hedef odaklı SEO ajansıdır.

Google SEO

Google site sıralama da birinci sayfa veya birinci sırada gösterilmek her markanın en büyük istediğidir. Doğru anahtar kelime kullanarak ve Google SEO optimizasyonu konusunda mutlaka, Google SEO çalışması için en çok tercih edilen kurumsal seo ajansları arasından RIVALDE SEO Ajansı ile çalışarak google site sıralaması sonuçlarında zaman içerisinde birinci sayfa ve birinci sıralara yükselmeniz ve gösterime ihtimaliniz daha yüksektir.

Neden Google SEO?

Dünyada ve ülkemizde, masaüstü ve mobil cihazlar da en çok kullanılmasının yanı sıra, dijital pazardaki en büyük reklam hacmine sahip arama motoru google’dir. Bu nedenle bireysel ve kurumsal markalar genellikle, SEO çalışması için, kurumsal SEO ajansları ile anlaşarak Google SEO hizmeti almaktadır. 

Google SEO: Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Markanız için Google SEO yapmaya başlamadan önce mutlaka 2 şekilde anahtar kelime analizi yapmalısınız.

  • Markanız İçin Anahtar Kelime Analizi,
  • Rakip Marka İçin Anahtar Kelime Analizi,

Google Ads, sunmuş olduğu anahtar kelime planı uygulamasından son zamanlar da ufak bir kaç değişiklik yaparak, Dünya’da ve Türkiye’de en çok aranan ve en popüler kelimelerle ilgili sonuçları gizleme kararı alarak, merak edilen anahtar kelimelerin aranma hacmini ve değerlini gösterime kapamıştır. Farklı anahtar kelime planlama uygulaması satın alarak veya profesyonel SEO hizmetleri sunan, RIVALDE kurumsal SEO ajansı olarak, google anahtar kelime planlayıcı dışındaki kullandığımız uygulamalar ile sizlere başarılı SEO için gerekli olan en çok aranan anahtar kelimeleri bulma konusunda SEO hizmeti veriyoruz.

SEM Nedir?

SEM (Search Engine Marketing) ise arama motoru pazarlaması’dır. En popüler SEM aracı ise, Google Ads reklam aracıdır. SEM kısaca, arama motorları üzerinden ücretli reklam çalışması ile google de 1.sırada reklamlar kısmında çıkılmasıdır.

SEO ile SEM Arasındaki Fark Nedir?

  • Hız: SEM daha hızlı, SEO zaman içerisinde oluşmaktadır.
  • Maliyet: SEO, SEM’e göre daha az maliyete yapılmaktadır.
  • Kalıcılık: SEO, SEM’e göre daha kalıcıdır. SEM, bütçeniz kadar google de birinci sayfada ve birinci sıralarda kalabilirsiniz.
  • Tıklanma: SEO arama sonuçlarında daha çok tıklanma alır, SEM, ticari reklam olduğu için, bilgi arayan ziyaretçiler pek reklamlara tıklamayı tercih etmezler.
  • Bilinirlik: SEO, bilinirlik açıcısından daha uzun süreli ve kalıcı olurken, SEM ise bütçeniz var olduğu sürece görüntülü reklamlarla bilinirlik sağlayabilir.
  • İlk Sayfa Görünürlük: SEO, doğru strateji ve çalışması ile uzun süre birinci sayfa ve sıralama imkanı sunarken, SEM ise ücretli bir seo çalışması olduğu için bütçeniz kadar size ilk sayfa şansı sunarken garantisi yoktur.  

SEO ve SEM ile SIKÇA SORULAN SORULAR

SEO Nedir?

Arama motorlarının “parmak izi” yani web sitenizin örümcek ağları ile organik etkileşimi sağlamak adına, Google seo kuralları ve prensipleri ön planda tutularak sitenizin aramalarda yükselmesi için yapılan her türlü iyileştirme işlemine SEO diyebiliriz.

SEM Nedir?

SEM (Search Engine Marketing) ise arama motoru pazarlaması’dır. En popüler SEM aracı ise, Google Ads reklam aracıdır. SEM kısaca, arama motorları üzerinden ücretli reklam çalışması ile google de 1.sırada reklamlar kısmında çıkılmasıdır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO, markaya ait web sitesini, arama motorlarında ön plana çıkarmakla birlikte gerçek ziyaretçi edinme, etkileşim ve dönüşüm alabilmek için, doğru içerik, performans pazarlama, backlink ve reklam araçlarını en etkin kullanılarak yapılır.

SEM Nasıl Yapılır?

SEM, SEO ajansları veya marka bünyesindeki çalışan SEO uzmanı tarafından, Google Ads reklam araçları panelinden yapılır.

SEM Strateji Planı Nasıl Kurgulanmalı?

SEM, Markanın ürün ve hizmetlerinin yanı sıra, web sitesinin SEO durumuna göre rakip analizi de yapıldıktan sonra, belirlenen anahtar kelimelerle birlikte bütçeye göre öncelikli listenmesi istenenler gruplandırılarak, SEM stratejisi kurgulanır.

SEO İçin Ne Kadar Bütçe Gerekiyor?

SEO yapılacak olan web sitesi, markanın ihtiyacı ve talebine göre değişkendir. Bu konuda uzman SEO danışmanlığı sunan SEO ajansımızdan fiyat teklifi talep edebilirsiniz. 

SEM İçin Ne Kadar Bütçe Gerekiyor?

SEM için SEO da olduğu gibi markanın ürün ve hizmetlerinin, arama motorlarında nasıl ve ne şekilde gözükeceğinin dışında, planlanan günlük ve aylık reklam için ayrılan bütçeye göre değişir. Markanın belirlemiş olduğu bütçeye göre de SEM çalışması yapılabilir.

SEO ile SEM Aynı Anda Yapılır mı?

SEM, SEO çalışmasının aslında bir parçası da denilebilir. SEO çalışması yapılırken genellikle, SEM reklam çalışmasından destek alınarak da yapılabilir. Bu nedenle SEM ile SEO birlikte uygulanabilir veya kullanılabilir.