Pandemide fayda sağlayacak 3 reklam önerisi

Pandemi sürecinde Türkiye ve Dünya’da tüketiciler aradıkları ve ihtiyacı olan her türlü ürüne en hızlı ve en kolay şekilde ulaşmak istemektedir.Aynı zamanda en doğru alternatifleri görmek istiyor. Türkiye için bir örnek vermemiz gerekirse; ülkemizde tüketiciler internet üzerinden yani e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmaktan çekinirken, koranavirüs başladıktan sonra ise %50 bir artış e-ticaret sitelerinden online alışveriş yapmaya başlamıştır. Peki, pandemi #koronavirüs döneminde hangi reklam çalışması ile işletmeleriniz çözüm üretebilirsiniz, gelin birlikte inceleyelim.

1.Çözüm Önerisi : AKILLI ALIŞVERİŞ REKLAM AĞI

Akıllı alışveriş reklamlarının gücünden faydalanmaya hemen başlayabilirsiniz.

İşletmeniz yada e-ticaret siteniz için ilk alacağınız aksiyon;google adwords ile akıllı alışveriş reklamları ile kampanyalarını oluşturmaya başlayabilirsiniz. Veya mevcut olan alışveriş kampanyalarınızı en hızlı şekilde akıllı alışveriş kampanyalarına taşımak olmalıdır.Eğer ki halihazırda Akıllı Alışveriş Reklamlarından faydalanıyorsanız, işletmenizin ihtiyacına yönelik bir Hedef ROAS seçip kampanyanızı optimize edebilirsiniz, kampanyalarınızı Arama Ağı dışındaki, Görüntülü Reklam Ağı, YouTube ve Gmail gibi Google platformlarında gösterilmeye devam etmesini sağlayarak satışlarınızda ciddi oranda artış elde edebilirsiniz.

Akıllı alışveriş kampanyalarıyla kampanya yönetiminizi kolaylaştırabilir, dönüşüm değerinizi en üst düzeye çıkarırken aynı zamanda daha geniş ve yeni kitleye ulaşabilirsiniz.Size bahsettiğimiz çalışmayı işletmesi için başlatan e-ticaret sitesi, dönüşüm sayısını maksimuma çıkarma teklif stratejisini uygulayarak aynı ay içerisinde satışlarında %175 lik bir gelir artışı yakaladı.

2.Çözüm Önerisi : DİNAMİK ARAMA REKLAM AĞI

Dinamik arama ağı reklamları ile tüketiciye dokunabilirsiniz.

Gelişmiş ve kaliteli web site içeriğine sahip olan reklam verenler için ideal olan Dinamik Arama Reklam Ağı; reklamları hedeflemek için web sitenizin içeriğini kullanırken; anahtar kelime tabanlı kampanya ve reklamlardaki eksikleri gidermenizde büyük önem taşır. Bu çalışma ile hali hazırda kullandığınız anahtar kelimeleri, reklam metinleri, başlıkları düzenler ve reklamlardan maksimum dönüşümü almanız için reklamları yenileyecektir.

Dinamik arama ağı reklamlarını ana çözüm ortağı olarak seçen bir çok marka, web sitesi için verdiği reklamlarda sayfa feed’lerini kullanıp ortalama %35 ziyaretçi çekerken ayrıca daha çok sayıda alakalı reklam gösterdi. Bu reklam çalışmaları yapmaya başlamadan önce mutlaka Google Trendleri kullanarak analiz yapmayı unutmayınız.

2.Çözüm Önerisi :TrueView Video Discovery Reklamları

Sürekli gelişen dijital medya ortamında, başarı isteyen markaların tüketici ile sadece konuşması yetmiyor ve daha fazlası olan ilgiyi eyleme dönüştürmesi gerekiyor.Bu süreçte başarılı sonuçlar elde etmek için doğru kampanya kurgusu yaratmak, ölçüm ve analizlerle süreci desteklemek büyük önem taşımaktadır. Son zamanlarda birçok Dünya markası çözümü TrueView Video Discovery Reklamları ile buldu. Markaların bir çoğu belirli ürünlerini YouTube ana sayfasındaki özet akışı ve Gmail alanlarında yani Google envanterindeki kullanıcıları hedefleyebileceğini bir kampanya türü olan Discovery Reklamı merkezine aldı. Discovery reklam çalışması ile dünya markalarının satışlarında 4-5 katı gibi bir artış gerçekleşti.

Özellikle sitede uzun süre vakit geçiren kitleye ulaşmada başarı getiren TrueView for Action kampanyaları ve performans odaklı video kampanyaları etkili kullanmanızı tavsiye ederiz.