SEMrush

SEMrush Nedir?

SEMrush, anahtar kelime analizleri, rakip site analizi, rakip anahtar kelime analizi ve Google Reklamlar da oluşturacağınız reklam kampanyası optimizasyonunda uzmanlaşmış popüler bir SEO aracıdır. Bu makalemizde özellikle (yeni başlayanlara) ve SEO uzmanı tüm değerli ziyaretçilerimize SEMrush SEO Aracı hakkında önemli bilgiler ve ipuçlarını paylaşacağız.

SEMrush SEO Aracı Kullanımı Neden Önemlidir? 

Google arama motoru site sıralaması sonuçlarında, sitenizin veya rakip sitenin analizini yapabilirsiniz. Web sitenizin SEO durumu ve performansı için çeşitli SEO araçları kullanmak önemlidir.

SEMrush bu konuda sıkça kullanılan, hem en popüler hem de uzman SEO aracıdır. 

SEMrush SEO aracı, yeni SEO yapmaya başlarken veya sitenizin google site sıralamasındaki performansını yükseltmede önemli rol oynar. SEO yapmaya başlamadan önce rakiplerinizin hangi site başlığı, url, anahtar kelime de ön planda olduğunu tespit edebilir ve seo stratejisi oluşturabilirsiniz. Ve çılgınca faydalı birçok veriye SEMrush ile erişebilirsiniz. Gelin birlikte inceleyelim.

Yukarıdaki bahsettiğimiz konu başlıklarını ve SEMrush SEO aracı ile neler yapabilirsiniz, gelin birlikte adım adım inceleyelim.

1- Anahtar Kelime Fikir Araştırması

Google SEO yapmaya başlamadan önce web sitenizde içerik oluşturmak için ihtiyacınız olan herhangi bir anahtar kelimeyi bulabilir ve aranma değerlerini analiz edebilirsiniz.

Semrush ile rakibinizin organik anahtar kelime sıralaması ve sayfalarının tam bir listesini tespit ederek, siteniz için seo stratejisi ve hedefi oluşturabilirsiniz.Ayrıca nişiniz için en iyi performans gösteren organik (to) tıklanma oranı için anahtar kelimeleri keşfedebilir ve yeni SERP’ler kazanmanın yeni yollarını bulursunuz.

Semrush, aynı anda 1.000 anahtar kelimeye kadar analiz etmenizi ve bir anahtar kelime için arama motoru site sıralaması sonuçlarını veya rakip site içindeki değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

İpucu! 

SEMRush aracı ile web sitenizin organik arama performansını değerlendirmek için Google Analytics’ten “alamadığınız” anahtar kelimeleri ve çapraz referans verilerini keşfedin!

2- Sayfa İçi SEO Analizi

SEMrush teknik SEO analiz aracı ile sitenizin ihtiyacı olan optimizasyonu için site denetimi ve sayfa içi seo analizi yapabilirsiniz. Esnek tarama ayarları ile son derece kapsamlı sayfa içi ve teknik SEO analizi yapın. 

Sayfa içi SEO denetleyicisi, Web sitenizin geneli yada belli sayfalarının sıralamasını iyileştirmek için kapsamlı rapor alabilir.Url oluşturma, içerik yazma, SERP sonuçları hedefleme ve daha fazlası hakkında ipuçlarını kolayca alabilirsiniz.

3- Yerel SEO Optimizasyonu

Yerel SEO çalışması, SEMrush aracı ile sitenizin veya işletmenizin bilgilerini yönetmek ve tanıtmak için mükemmel bir seo aracıdır. Konum İzleme aracıyla günlük çevrimiçi performansınızı izleyebilir veya anahtar kelimeleri, cihaz türlerini izleyebilir, ayrıca rakiplerinizin etki alanlarını takip ederken aynı zamanda arama motoru performansınızı bölgesel inceleyebilirsiniz.

4- Anahtar Kelime Sıra Takibi

SEMrush sıra takibi ile web sitenizin veya rakip sitenin anahtar kelimeleri ve sayfa sıralamasındaki değişikliği takip edebiliriz.Günlük olarak güncellenen en doğru verileri alarak SEO hedeflerinize göre optimizasyon yapabilirsiniz.

SEMrush, Anahtar kelime sıralamalarındaki günlük değişikliklere göre Google’ın SERP’lerinin değişenlerini izlemenize olanak sağlar. Google’ın algoritmasında bir güncelleme olduğunda verilerin işaretlerinden değişiklikten haberdar olabilirsiniz.

5- Backlink Analiz Aracı

SEMrush Backlink Analizi Aracı, Sitenizdeki tüm backlink profilini ve kalitesini tüm ayrıntılarıyla izlebilirsiniz. Analiz raporunun üst bölümünde yer alan “Otorite Puanı” ve “Güven Puanı” istatistiklerine özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Rakibinizin sitesindeki yeni ve kayıp bağlantıları görebilirsiniz. 

Backlink Gap ile rekabet eden geri bağlantı profillerini görselleştirir ve analiz edebilirsiniz. 

6- Rakip Site Analizi

SEMrush, rakip site analizi ile sitenize, rakip sitenin kaybedilen geri bağlantılarını ve en çok yönlendirme aldığı bağlantıları tespit ederek etkili SEO çalışması yapabilirsiniz. SEMrush SEO analiz aracı ile maksimum beş rakip siteyi yan yana karşılaştırın ve sitenizde SEO hedeflemeye başlayabileceğiniz anahtar kelime stratejisindeki boşlukları bulun.

Analizleri görmeye başlamak için rakibinizin alan adını girmeniz yeterli! 

7- Rakip PR İzleme

SEMrush PR, ile rakip sitenin hangi tanırım ve reklam çeşitleri kullandığını izleme ve analiz etme fırsatı sağarken, kendi tanıtım ve reklam kampanyalarınız için öngörüler yada yaratıcı SEO fikirler toplamak için rakiplerinizin PR etkinliklerini analiz edin. 

8- İçerik Pazarlama Stratejisi

SEMrush İçerik Pazarlama Araçları ile kullanıcı hedef kitlenizin ihtiyaçlarına göre etkili bir veri bilgisine sahip içerik stratejisi oluşturabilirsiniz. Hedef kitleniz ile etkileşim sağlayacak ilgi çekici içerik oluşturmak için yüzlerce içerik fikrini keşfedebilirsiniz. Başarılı bir trafik artırıcı editoryal plan oluşturmak için çevrimiçi olarak sorulan popüler konuları, başlıkları ve soruları SEMrush içerik pazarlama aracı ile bulmak çok kolay.

SEO İçerik Şablonu ve SEO Yazma Asistanı aracı ile SEO puanınızı ve özgünlüğünüzü kontrol edin, okunabilirliğinizi artırın ve olağanüstü bir içerik oluşturun. Ayrıca,İçerik optimizasyonu ve içerik pazarlama analitiği araçlarını kullanarak sitenize nasıl organik tıklanma alabilirsiniz, hızlıca keşfedin.

9- Pazar Araştırması

SEMrush Pazar Analiz Araçları İle rakip sitelerin performansı ve anahtar kelime trendlerinin karşılaştırmalı bir analizini yapabilir, dijital pazardaki müşterilerinizin taleplerini ve ilgi alanlarını, coğrafi dağılımı, iletişim ve medya stratejilerinizi yükseltmek için rakiplerinizin trafik hareketlerini analiz edin.

10- PPC Anahtar Kelime Araştırması

SEMrush PPC Anahtar Kelime Araştırma Araçları ile en etkili ve sihirli denebilecek anahtar kelime fikirlerini kolayca bulabilirsiniz.PPC aracı ile bir seferde 1.000 anahtar kelimeye kadar derinlemesine bir analiz yapmanızı sağlar.

SEMrush PPC anahtar kelime aracı ile rakiplerinizi analiz ederek yeni anahtar kelimeler bulmanızı sağlarken, en fazla beş alan adını yan yana karşılaştırabilirsiniz. 

PPC kampanyanızı PPC Anahtar Kelime Aracı ile optimize edin. Anahtar kelimeleri kampanya ve reklam grubu düzeyinde düzenleyin, negatifleri ayarlayın, arama hacmi ve TBM verilerini (şehir düzeyine kadar) tarayın ve bir ana anahtar kelime listesi hızlıca oluşturabilirsiniz.

Google SEO SEO Eğitimi 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir