SEO AJANSI “RİVALDE”

RİVALDE, Rekabet ve hedef odaklı, sektördeki lider markalara arama motoru optimizasyon ve dijital reklam hizmetini Google partner ile birlikte sunan kurumsal seo ajansıdır.

Gelişmiş İpuçları ve SEO StratejileriSEO Nedir?

SEO, Arama motorlarının “parmak izi” yani web sitenizin örümcek ağları ile organik etkileşimi sağlamak adına Google kural ve prensipleri ön planda tutularak sitenizin aramalarda yükselmesi için her türlü iyileştirme işlemi olarak tanımlıyoruz.

Seo çalışması; site içinde ve site dışındaki araçları düzenleyerek yapılır. Seo çalışması işlemlerinin organik ve güçlü olması halinde siteniz daha fazla ziyaretçi almaya başlayacaktır. Seo çalışmasının temel amacı parmak izinizin arama motorları ile uyumlu çalışmasını ve ziyaretçilerine kullanıcı kolaylığı sağlamasıdır.

Web Seo; markanızın ürün veya hizmetlerinden oluşan anahtar kelimelerin arama motorlarında daha çok ziyaretçi alması ve yükselmesini hedefleyerek yapılmaktadır.

SEO Danışmanlığı ve SEO Çalışması

Gelişen teknoloji ile birlikte dijital pazar payının büyümesi ile endekse olarak, ürün satan e-ticaret sitesi, hizmet sunan kurumsal web sitesi sahibi de SEO çalışması yapmaya çalışmak da veya profesyonel olarak bu çalışmayı yapan bizim gibi kurumsal seo danışmanlığı hizmeti ajanslardan hizmet almaktadır.

Tüm analizleri yapılmış, yaratıcı seo haritası oluşturulmuş ve başarılı bir şekilde uygulanmış, etkili SEO çalışması ile pazarlanmaya çalışılan ürün ve hizmetlerinin potansiyel müşteri portföyüne daha hızlı ulaşabilmesini sağlayarak satışlar da ciddi yüzdesel artış gerçekleştirir. Seo çalışması ayrıca markanızın imajı ve prestijlerinin korunmasına ve yükselmesine katkı sağlar.

 

Garantili ve Başarılı SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Etkili ve başarılı sonuçlanması istenen SEO çalışması yaparken kesinlikle anahtar kelime odaklı olunmamalıdır. Anahtar kelime odaklı SEO çalışmalarının geneli hüsran ve başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Arama motorlarının öncelikli prensipleri kullanıcının ihtiyacı olan doğru bilgiyi ve faydayı sağlayacak ürün yada hizmete hızlı ulaşmasıdır. 

Garantili ve başarılı sonuçlanması beklenen SEO çalışmasının ortalama olarak 6 ay ile 2 yıl gibi aralık da düzenli analizler yapılarak; arama motorlarının da markanın parmak izinin ihtiyacı olan bilgi, seo araçlarını doğru ve etkin kullanarak yapılabilir.

 

Neden RIVALDE SEO Ajansı?

  • Markanızın arama motorlarında başarılı ve garantili bir şekilde üst sıralara yükselmesini ve zaman içerisinde süreklilik arz eden seo çalışması ile birinci sayfa, sıralarda olmasını sağlarız.
  • Markanızın online müşteri sayısını ve satış karı ile birlikte gelirini artırıyoruz.
  • Markanızın imaj ve prestij değerini yükseltiyoruz.
  • Marka parmak izinizin yani, sitenizin kullanıcılarına ihtiyacı olan daha doğru ve ihtiyacı olan bilgiyi vererek ziyaret süresini artıyoruz.
  • Markanız 7/24 destek ve raporlama ile dinamik durumunda hakkında bilgilendirme yapıyoruz.

 

SEO’da NELER YAPARIZ?

1.AŞAMA

EDİNME

Marka Anahtar Kelime Analizi

Markanızın sektörüne uygun olarak kullanıcılarınızın aradığı ve web sitenizin ihtiyacı olan anahtar kelimelerin analizi, hedef kullanıcı kitlesinin arama motorunda en çok aradığı anahtar kelimelere endekse olarak web site içeriği ve site url yapısının güncellemesini yaparız.

Rakip Anahtar Kelime Analizi

Markanızın öncelikle sektördeki rakip analizini daha sonrasında ise rakiplerinizin arama motorunda arandıkları ve sitesindeki anahtar kelimeleri analiz ederiz. Bu analiz sonucun da siteniz için bir seo haritası ve seo planı hazırlarız. 

Sektörel Anahtar Kelime Analizi

Rakip analizi doğrultusundaki rekabet edilecek anahtar kelimeler belirlendikten sonra markanızın sektördeki hedef kitlesi için gerekli olan anahtar kelimeler ile seo çalışması yaparız.

 

2. AŞAMA

ETKİLEŞİM

İçerik Optimizasyon

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde arama motorları ile aranan her konuya ve ihtiyaca ulaşmak çok daha kolay. Markanız için arama motoru algoritmalarının  sunduğu fırsatları kullanarak, nokta atışı hedef kitleye ulaşabilirsiniz. Bu konuda ilk yapılması gereken ise; web sitenizde köklü bir içerik değişikliği yaparak, tamamen doğru ve kaliteli bilgi akışıyla arama motorlarının istediği kullanıcı dostu web sitesi haline gelmektir.

Mobil Optimizasyon

Günümüzde gelişen teknoloji ile google vb. arama motorlarının da arama trafikleri de ciddi bir değişiklik yaşadı. Örneğin; önceden arama trafikleri desktop (masaüstü) bilgisayar ile yapılırken, son yıllarda ise tablet ve cep telefonu ile yapılan arama motorlarındaki değişenler, seo yaparken dikkat edilmesi gerekenleri;  mobil uyumluluk ve mobil içerik konusunu öp plana çıkarmıştır. Bu doğrultuda markaların hazırdaki web siteleri mobil uyumlu hale getirilirken, yeni site tasarımlarını ise tamamen responsive olarak hazırlıyoruz.

Kullanıcı Optimizasyon

Tüm data analiz araçları ile kullanıcı deneyimleri belirlenerek, arama motoru algoritmaları ile paralel olarak web site içeriklerinin etkileşimi için gerekli optimizasyon çalışmasıdır.

 

3. AŞAMA

DÖNÜŞÜM ve ÖLÇÜMLEME

Dönüşüm Optimizasyon

Markanız ve müşterilerinizin ihtiyaçları için dönüşüm optimizasyon ciddi önem taşımaktadır. Hedef kitlenin kaybını önlemek ve ihtiyaçlarını belirleme konusunda özellikle e-ticaret siteleri doğru yazılımlarla analiz ederek, daha fazla dönüşüm oranı sağlayabilmesi dönüşüm optimizasyon olmazsa olmazı hale gelmiştir.

Kullanıcı Data Analiz

Markanızın; web sitesi için analytics programları ne kadar doğru, etkin ve verimli kullanılıyor, hiç sordunuz mu? Kullanıcı data analizi veya optimizasyonu öncesi; kesinlikle analytics ve CRM programları bir araya getirilerek, sonuçları başarı ve yükseliş olacak bir analiz çalışmasıdır.

Site Hızı Optimizasyon

SEO çalışmasının atar damarı neresi desek yeridir. Site hızı yılların emeğinin önüne geçebilecek önemli faktörlerin başında geleceği gibi, mobil uyum ile site hızı düzenlemesi doğru yapılır ise arama motorlarında hızlı ve başarılı yükselişi de peşinde getirecektir.

BİZE ULAŞIN!