SEO uyumlu makale nasıl Yazılır ?

SEO Uyumlu Makale Nedir?

Web sitesi içeriği oluştururken yada backlink çalışması için yazacağınız makalenin toplam kelime sayısı, anahtar kelime sayısı, link ve görsellerin tamamen özgün olması diye kısaca tanımlayabiliriz.

SEO uyumlu makale nasıl yazılır?

SEO uyumlu makale yazarlığına; başlamadan önce metin yazarı olarak; otoriter, etkili ve başarılı yazarak, arama motorlarında yükselmeniz için bunlara çok dikkat etmelisiniz.

  • Arama motorlarının genelinde yapılan araştırma ve analizlere göre bir okuyucu makaleyi okurken 15 saniye de yazının devamını okuyup okumayacağına karar verir! Buradan anlamamız gereken nedir? Makalemizin ilk 15 saniyelik kısmına okuyucunun ihtiyacı karşılayacak veya müşterinizi etkileyecek bir makale yazmanız gerekir. 
  • Kelime sayısı; makale yazarken 100 kelime gibi kısa yada oku oku bitmeyen yazılar kesinlik kullanmayın ve yazmayın. Seo uyumlu makale yazdığınız makalenin minimum 300 kelime üstü olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Anahtar kelime yoğunluğu; Makale yazarken yazınızdaki toplam kelime sayınızın %3 – 4 gibi bir oranda anahtar kelime kullanmalısınız! Ayrıca makale yazmaya başlamadan önce Google anahtar kelime planlayıcı ile popüler anahtar kelimeleri belirlemelisiniz.
  • Link bağlama; yazdığınız makalenin içine bağlamak istediğiniz link yada linklerden bahsedelim! Makaleniz de vereceğiniz link konusunda mümkün olduğunca tek link kullanmanızı tavsiye ederim. Makalenizin uzunluğuna göre 1 linki resimle, 1 linki kelimenin içine gömmenizi tavsiye ederim.
  • Görsel kullanımı; makaleniz de kullanacağınız görsellerin öncelikle size ait olmasına dikkat etmenizde az da olsa fayda var. Kopya görsel kullanmak yerine hiç görsel kullanmayın desem doğru olacağına emin olabilirsiniz.

Unutmayın! “İlk 15 saniye de ETKİLEYİCİ olmalısınız.   “

SEO Uyumlu Makale Fiyatları Nedir?

SEO uyumlu içerik yazmak gerçekten ciddi ve önemli bir konudur. Makale hakkında yani yazılacak konu hakkında bilgisi olmayan yada araştırmacı olmayan bir makale yazarı; size ucuz ve uygun fiyatlara sadece 300 -500 kelimeden oluşan sıradan bir makale demek zor ama düz bir yazı yazmayı başaracaktır. Ama size kötü haberim var!, bu yazıdan size geri dönüş seo uyumu değil, uyumsuzluk getireceği için seo çalışmanızda etkileşim almayacaksınız. Seo makale fiyatları; makale yazarına göre ufak tefek farklılık gösterecektir. 

SEO UYUMLU MAKALE

Başlık Kısmı (Title)

(Title) Başlık Anahtar Kelime Barındırmalı
(Title) Başlık Anahtar Kelime ile Başlamalı
(Title) Başlık En Az 3 Kelimeden Oluşmalı
(Title) Başlık En Fazla 60 Karakterden Oluşmalı

Bağlantılar (Url)

Url Anahtar Kelimeyi İçermeli

Açıklama (Meta Description)

Açıklama Kısmı Anahtar Kelime Barındırmalı
Açıklama Kısmı En Fazla 160 Karakter Olmalı
Açıklama Kısmı Anahtar Kelime ile Başlamalıdır

Makale Başlık Kısmı (H1-H2-H3 Heading)

Anahtar Kelime H1 Etiketi ile Kullanılmalı
H1 Etiketi Anahtar Kelime ile Başlamalı
Anahtar Kelime H2 Etiketi ile Kullanılmalı
Anahtar Kelime H3 Etiketi ile Kullanılmalı

İçerik Kısmı

Makale En Az 300 Kelime Olmalı
Makale İçinde Anahtar Kelime Oranı 2.5 – 3.0% Olmalı
Anahtar Kelime Makalenin İlk 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalı
Makalede Görsellerin En Az 1’inin Alt Etiketi Anahtar Kelime Olmalı
Anahtar Kelime Kalın, İtalik ve Altı çizili olarak İçerikte Yer Almalı
Makalede Anahtar Kelime Linkle Bir Giriş birde Çıkış Linki Olmalı
Anahtar Kelime Makalenin Son 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalı

Umarım bu makalemdeki notlar işinize yarayacaktır. Seo uyumlu makaleni yazarken tamamen özgün olduğunuzda başarı ve yükselişte peşinizi bırakmayacaktır.