Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Nedir?

Ana anahtar kelimelere göre daha düşük arama hacmi ve üst sayfa rekabet oranına sahip olup (3+ ve daha fazla kelime)’den oluşan arama terimlerine “Uzun Kuyruklu Anahtar Kelime” denir. 

Örneğin; Google SEO tek başına anahtar kelimedir. Google SEO nasıl yapılır? ise uzun kuyruklu anahtar kelime örneği olarak verebiliriz.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimelerin SEO Açısından Önemi Nedir?

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, düşük arama hacmi ve üst sayfa rekabet oranına sahip olsada, tek tek hesaplandığında google de yapılan aramaların büyük bir bölümü oluşturduğundan, SEO açısından önemli bir rol oynamaktadır. Daha da önemlisi 2021 yılı itibari ile özellikle yapay zeka algoritması, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri sesli aramalar için SEO da daha önemli bulmaktadır.

Geliştirilmiş SEO Eğitimi 2021 başlıklı geçen yazımızda özellikle uzun kuyruklu anahtar kelimelerin öneminin bilgisini paylaşmıştık.

Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin, SEO açısından önemi hakkında kapsamlı bilgi için geliştirilmiş SEO eğitimi makalemizi linke https://rivalde.com/gelistirilmis-seo-egitimi tıklayarak okuyabilirsiniz.

Google SEO yaparken özellikle uzun kuyruklu anahtar kelimelere odaklanarak, sitenize yeni ziyaretçiler çekebilir ve site sıralamasında yer almanız daha kolay olur.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, fazla rekabetçi olmadığı için size daha büyük avantaj sağlar.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, düşük arama hacmi ve rekabet oranı düşük olsa da, yüksek dönüşüm oranına sahip olması SEO açısında önemli rol oynar. 

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur?

1-Google ile ilgili aramalar sonuçları buna en önemli kaynaklardan biri diyebiliriz.

2-Google otomatik tamamlama sonuçları buna en önemli kaynaklardan biri diyebiliriz.

3-Google anahtar kelime fikirleri sonuçlarını da önemli bir kaynak olarak kullanabilir, ana anahtar terimi üzerinden uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulabilirsiniz.

4-Google trends (Google Trendler) popüler arama terimlerini sunan anahtar kelime aracı ile kolayca bulabilirsiniz.

5-Forumlar, burada kullanıcıların sorduğu başlıkları uzun kuyruklu anahtar kelime olarak çoğaltabilir ve kullanabilirsiniz. 

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler ile ilgili kapsamlı SEO bilgisi almak için “Geliştirilmiş SEO Eğitimi” makalemizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Geliştirilmiş SEO Eğitimi WordPress SEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir